Obóz Letni Kyokushin Kenbukai PFKK - Tuchola 2019

2019-09-10 17:55

W dniach 22-27.07.2019 odbył się Obóz Letni Polskiej Federacji Kyokushin Karate w Tucholi. 

W obozie wzięli udział pełnoletni członkowie klubów zrzeszonych w federacji. 
Gościem specjalnym był kaicho Masahiro Kaneko 6dan Kyokushin Kenbukai. 
Obóz prowadzili i koordynowali shihan Bogusław Jeremicz 6dan i Artur Wilento 5dan

Kaicho Kaneko w swoich treningach skupił się na przekazaniu podstaw szkoły shihan Tsuyoshi Hiroshige, na którą składa się Kyokushin, a także Iken i tradycyjne okinawskie karate. Począwszy od postawy i zrozumienia pracy ciała przez trening techniki i samą walkę powinny towarzyszyć ćwiczącemu zrozumienie, zaangażowanie i odpowiednie nastawienie. Często ćwiczone elementy Iken przekładane były na zastosowanie w praktyce. To dało uczestnikom pełniejszy obraz tego po co należy je ćwiczyć. Kaicho Kaneko nauczył również kata Naifanchi pochodzącego z tradycyjnej szkoły okinawskiego karate Shorin-ryu. 

Zajęcia na obozie prowadzili: Bogusław Jeremicz 6dan – Iken , Artur Wilento 5dan – kata i elementy techniki kumite oraz Adrianna Bieńkowska 3dan – elementy boksu, Janusz Drywa 3dan – combat.

Trening kata: Michał Okoński 3dan, Sławomir Kłosiński 3dan, Tadeusz Koziarz 3dan.
Kwaterunkiem zajmował się Mirosław Grochowski, opiekę medyczną podczas kumite pełnił Krzysztof Komorowski i Dorota Talarek.

W trakcie obozu jednocześnie odbywał się kurs instruktorów sportu karate. Zajęcia na kursie obejmowały zagadnienia związane z teorią sportu, a także metodykę nauczania karate. Szkolenie ukończyło i uzyskało tytuł instruktora sportu karate 28 uczestników. 

Od początku działania PFKK egzaminy na stopnie mistrzowskie odbywają się podczas obozu letniego. Podczas tegorocznego egzaminu kandydatów na stopnie dan obserwował i oceniał kaicho Masahiro Kaneko. Egzamin składał się z kilku części: pisemny test wiedzy ogólnej o kyokushin karate, test techniczny: kihon-geiko, ido-geiko, kata, ćwiczenia siłowe, test kumite (k-1, nock-down kyokushin) i tamashiwari.

Egzamin zaliczyło 20 osób:

4dan: Janusz Drywa, Sławomir Kłosiński, Tadeusz Koziarz, Michał Okoński

3dan: Mariusz Rudziński, Krzysztof Sosnówka

2dan: Robert Gruszka, Jarosław Biłko, Rafał Kos, Jakub Kunkel, Krzysztof Piasek, Tomasz Semeniuk, Jolanta Wojniarska

1dan: Radosław Jakubowski, Marcin Jeremicz, Anita Matura, Kamil Murawski, Grzegorz Niciński, Tomasz Kubasik, Anna Bruś.


Wróć