Obozy Letnie PFKK 2017

2017-08-22 19:45

W czasie przerwy wakacyjnej Polska Federacja Kyokushin Karate przeprowadziła dwa obozy sportowo-szkoleniowe w Tucholi. W każdym z nich uczestniczyli przede wszystkim ćwiczący w klubach zrzeszonych w federacji. Motywem przewodnim obydwu obozów była jakość i precyzja wykonywanych technik, zadań, układów w ruchu. Podkreślano powiązanie wszystkich części treningu i jego efektów podczas kumite. Instruktorami głównymi na obydwu obozach byli shihan Bogusław Jeremicz 5dan i Artur Wilento 5dan.

W Obozie juniorów (16-22 lipca) uczestniczyli ćwiczący w wieku 14-18lat. Zajęcia treningowe uzupełniane były materiałami szkoleniowymi z tegorocznych VI Mistrzostw Świata WKO Shinkyokushinkai w kategoriach wagowych w Astanie. W ramach odpoczynku młodzież była na wycieczce w kompleksie rekreacyjnym w Fojutowie. 

W drugim Obozie (25-30 lipca) wzięli udział dorośli. Gościem specjalnym był sensei Kazufumi Shimamoto 3dan z Japonii. Sensei prezentował w metodyczny sposób swoje najlepsze techniki w powiązaniu z taktyką walki. Również uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez innych instruktorów zwłaszcza sensei Janusza Drywę 3dan, który prowadził treningi Combat. Treningi prowadzili również sensei Sławomir Kłosiński 3dan i Tadeusz Koziarz 3dan oraz Kondrat Kozubowski 2dan – Mistrz Europy w kata i vice Mistrz Europy w kumite -65kg 2017.

Gośćmi obozu byli również BC WKO Shinkyokushinkai shihan Mariusz Godoś 5dan i Krzysztof Borowiec 5dan.

Treningi na każdym z obozów odbywały się w hali sportowej oraz na boisku z użyciem różnego sprzętu treningowego. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę i dyplom uczestnictwa.

Na zakończenie obozów odbył się egzamin na kolejne stopnie szkoleniowe w kyokushin karate. Każdy z egzaminów był wymagającym testem dla zdających. Sprawdzano poprawność techniczną w kihon-geiko, ido-geiko i kata. Egzamin kumite dla zadających na czarne pasy obejmował walki w formule K-1 i knock-down kyokushin i dodatkowo test tameshiwari.

Na stopnie mistrzowskie dan – czarne pasy zdali:

shodan – 1dan

Sławomir Ambroziak - Gdańsk

Krzysztof Jaruszewski – Toruń

sandan – 3dan

Roman Hadrian – Zduńska Wola

Tomasz Bajus – Polkowice

Sylwester Świder - Lubsza

Gratulujemy !!!

Wróć