Seminarium w Kaliszu

2013-06-04 22:18

W dniach 31.05-2.06.2013 odbyło się XII Międzynarodowe Seminarium Sztuk Walki i Technik Interwencyjnych w COSSW w Kaliszu. W seminarium wzięli udział przedstawiciele naszej federacji: Artur Wilento, Dariusz Jasiakiewicz, Andrzej Poczwardowski, Janusz Drywa, Sebastian Szewczyk, Roman Hadrian, Krzysztof Komorowski, Dawid Falkowski. To szkolenie pozwoliło poszerzyć wiedzę na temat realnej samoobrony wynikającej z zagrożeń obecnych w naszym życiu. Jest to jedyne takie przedsięwzięcie na skalę europejską gdzie spotykają się różni przedstawiciele sztuk walki oraz służb mundurowych by wspólnie doskonalić swoje umiejętności i przekazywać nowe rozwiązania z zakresu różnych technik związanych zarówno z samoobroną jak i interwencją służb mundurowych. Pomysł przeprowadzenia takiego seminarium szkoleniowego dał ppłk SW Mirosław Kuświk, który w tym roku obchodził swoje 40-lecie uprawiania sztuk i sportów walki.

W seminarium wzięli udział przedstawiciele rozmaitych sztuk i sportów walki związani ze służbami mundurowymi i uczący samoobrony z Polski, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Izraela, Mongolii, Mołdawii, Czech, Łotwy, Litwy, Francji, Włoch, Belgii, Szwecji, Gruzji, Niemiec, Rumunii, Chorwacji oraz Ukrainy.

Instruktorzy prezentowali i uczyli technik i rozwiązań sytuacyjnych z zakresu ju-jitsu, krav maga, kapap, sistiema, sambo, modern combat,combat 56, karate, kick-boxingu, muay thai, sajn combat system, police technics.

 

Federacja składa podziękowania za zaproszenie soke Mirosławowi Kuświkowi a jednocześnie składa wyrazy uznania z okazji 40-lecia uprawiania sztuk i sportów walki.

Wróć