Marek Wolny piąty na Mistrzostwach Japonii

2013-10-26 13:51

Znakomite V miejsce wywalczył zawodnik TKS-u „Karate” Marek Wolny (20 lat) na rozegranych w dniach 19-20 października w Tokio 45 Otwartych Mistrzostwach Japonii Karate Kyokushin/ Shinkyokushin. Zawody z udziałem 107 wyselekcjonowanych zawodników odbywały kategorii otwartej (bez podziału na wagi). W Mistrzostwach oprócz najlepszych Japończyków wystartowało 2 reprezentantów Polski, 3 Kazachów, 2 Australijczyków i 2 Hiszpanów. Marek Wolny od początku prezentował znakomitą dyspozycję. W pierwszej rundzie eliminacji zwyciężył Masato Chikazawę, a drugiej Harunobu Tamurę, w 1/16 finału pokonał Kenta Mori. W walce o ćwierćfinał Marek Wolny pokonał kolejnego Japończyka Shinji Sakamoto, który niespodziewanie pokonał aktualnego mistrza Japonii w kategorii do 80 kg – Kensuke Tsuji.

Przeciwnikiem ćwierćfinałowym zawodnika TKS-u był aktualny Mistrz Japonii w kategorii ciężkiej Kenbu Iriki. Początkowo walka miała bardzo wyrównany przebieg, jednak w środkowym jej fragmencie Japończyk uzyskał niewielką przewagę i potrafił ją utrzymać do końca walki. Jeden sędzia wskazał remis, pozostali czterej na Iriki. Ostatecznie Marek Wolny został sklasyfikowany na piątym miejscu (klasyfikację miejsc 5-8 ustala się na podstawie wagi i testu łamania desek tameshiwari). Drugi z reprezentantów Polski Maciej Mazur z Warszawy także zaprezentował się znakomicie i po zwycięstwach z Masayuki Suzuki oraz Toshihiro Kanamori awansował do czołowej szesnastki Mistrzostw, gdzie po bardzo wyrównanej walce uległ późniejszemu Mistrzowi Kosei Ochiai. Relacja - Bogdan Lubos