Mistrzostwa Europy Karate Shin-kyokushin Kadetów i U-22

2011-12-12 07:39

W dniach 2 – 3 grudnia odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów i U-22 w których wzięła również udział kadra PFKK. Organizatorem mistrzostw byli Klub Kyokushin Karate z Wrocławia kierowany przez Jacka Lamota oraz Europejska Organizacja Karate.

Mistrzostwa Kadetów rozegrane zostały po raz pierwszy w dyskusyjnej formule walki ale z perspektywą zmian w następnych latach..

ME Juniorów Wrocław 2011

Mistrzostwa Europy Kadetów odbyły się w Hali Sportowej w Kobierzycach. W mistrzostwach wystąpiło 172 zawodników w wieku 15-16lat z 13 krajów walczących w 7 kategoriach dla chłopców i 5 kategoriach dziewcząt. W skład reprezentacji Polski weszło 8 zawodników kadry PFKK. Największy sukces osiągnęła Stella Gołębiewska ze Świnoujścia, która w trzech pojedynkach wywalczyła Mistrzostwo Europy w kategorii +65kg. III miejsce i brązowy medal zdobył Kacper Glanc z Bydgoszczy w kategorii -60kg.

Mistrzostwa Europy U-22 odbyły się w Hali widowiskowo-sportowej Orbita we Wrocławiu. W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z 19 państw startujący w 6 kategoriach mężczyzn i 4 kategoriach kobiet. W składzie reprezentacji Polski było 12 zawodników z PFKK. Niestety mimo dużego zaangażowania w swoje walki nie udało się im wyjść z rund eliminacyjnych.

W klasyfikacji drużynowej Polska reprezentacja zajęła II miejsce zarówno w ME Kadetów jak i U-22.

Należy podkreślić dobra postawę zawodników w trakcie przygotowań i podczas mistrzostw. Mamy nadzieje, że praca wykonana do tej pory i w przyszłości da większą motywację i przyniesie lepsze efekty a z tym i satysfakcję z osiągniętych celów i sukcesów.