Mistrzostwa Polski Północnej - Solec Kujawski

2012-06-12 08:21

W niedzielę 27 maja 2012 w Solcu Kujawskim zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Północnej Kyokushin Karate PFKK. W imprezie wzięło udział 132 zawodników z 18 klubów z północnych województw Polski oraz gościnnie ze Szczawna Zdroju i Jeleniej Góry zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin Karate oraz Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai. Zawody zostały rozegrane w konkurencjach kumite i kata dla juniorów i seniorów.

Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawski kierowany przez Tomasza Marcysiaka 2dan. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane na dwóch matach w Hali widowiskowo-sportowej OSiR.

Sędzią Głównym był shihan Bogusław Jeremicz 5dan prezes PFKK. Gościem honorowym sensei Jacek Baranowski prezes POS. Zawodników weryfikował Artur Wilento oraz imprezę prowadził wraz z Dariuszem Bielskim.

Konkurencje kata stały na dobrym poziomie. W Każdej konkurencji widać było rywalizację do ostatniej rundy. W podsumowaniu drużynowym zwyciężył klub z Golubia-Dobrzynia przed Chełmnem i Wąbrzeźnem.

W konkurencjach kumite było widać duże zacięcie w prowadzonych walkach zarówno wśród juniorów jak i seniorów. Wiele walk kończyło się przed czasem bądź z przewagą punktową wazari. Dogrywki w walkach do końca nie pozwalały wyraźnie wskazać zwycięzcę. Czasami o losach pojedynków decydowały ostatnie akcje techniczne pod koniec walki. W podsumowaniu drużynowym kumite zwyciężył klub z Torunia przed Solcem Kujawskim i Chełmnem.


W sobotę przed turniejem zostało zawarte oficjalne porozumienie pomiędzy POS i PFKK przez liderów grup o współpracy w ramach organizacji Shinkyokushinkai.


Zarząd klubu składa podziękowania członkom klubu oraz Urzędowi Miasta i Gminy Solca Kujawskiego i Agencji Ochrony Shogun za pomoc w organizacji i przygotowaniu zawodów.

Wróć