Puchar Regionów - Turek

2013-06-02 17:36

Puchar Regionów Wielkopolska vs Kujawsko-pomorskie odbył się 18 maja w Turku. Na macie stanęły naprzeciw siebie reprezentacje juniorów województwa Wielkopolskiego i Kujawsko-Pomorskiego. Stoczono łącznie 64 walki w kategoriach wiekowych i wagowych.

Po raz pierwszy w ramach Polskiej Federacji Kyokushin zostały rozegrane zawody o charakterze drużynowym. Całość miała emocjonujący przebieg. Zawodnicy z różnych klubów regionu potrafili wspólnie siebie dopingować i motywować do walki. Publiczność zgromadzona w sali OSP w Turku mogła podziwiać kyokushin na bardzo wysokim poziomie. Pojedynki były wyrównane, zacięte, widowiskowe, o brawurowym przebieg nie rzadko kończyły się widowiskowymi nokautami. Obie reprezentacje były oceniane przez dwa składy sędziowskie, które przyznawały punkty: za wygrany pojedynek dwa, a za remis jeden punkt. Każdy zawodnik musiał stoczyć dwie walki.W składzie reprezentacji Wielkopolski byli zawodnicy z Kalisza, Koła, Malanowa, Turku, Władysławowa, Poznania, Wieruszowa, Zduńskiej Woli. Drużynę prowadzili Kamil Więcławek i Artur Mikołajczak.

W składzie reprezentacji Kujawsko-pomorskiego byli zawodnicy z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Solca Kujawskiego, Torunia i Wąbrzeźna. Drużynę prowadzili Dawid Jędryka i Piotr Binkowski.

W podsumowaniu punktów zwyciężyła drużyna województwa Kujawsko-pomorskiego 68pkt do 56pkt. Pamiątkowy puchar i dyplom odebrał Artur Wilento.

Zawody przygotował Klub Sztuk i Sportów Walki w Turku prowadzony przez Dariusza Jasiakiewicza.

Zawody otworzyła Wiceprzewodnicząca Rady Miasta w Turku Joanna Maciejewska i Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku Ryszard Grzeszkiewicz. Sędzią głównym był shihan Bogusław Jeremicz 5 dan Prezes Polskiej Federacji Kyokushin Karate, lekarzem zawodów był płk Krzysztof Komorowski z Bydgoszczy.

Sponsorami zawodów byli Urząd Miasta w Turku, firma Obe-Trans, sklep sportowy Turek ulica 3-go Maja, Polska Federacja Kyokushin Karate, Ochotnicza Straż Pożarna w Turku. Podziękowania dla wszystkich członków Klubu Sportów i Sztuk Walk za pomoc i zaangażowanie w organizację tych zawodów.

galerie zdjęć na:

www.karate.turek.net.pl


Wiadomości Radia PiK  http://www.radiopik.pl/4,1980,kujawsko-pomorscy-karatecy-wygrali-turniej-regio

iTurek.net http://www.iturek.net/sport/892-widowiskowy-turniej-regionow

Punkty ogółem

Kujawsko-pomorskie

Wielkopolska

Do 11-12 lat

29

11

Do 13-14 lat

12

24

Do 15-16 lat

15

19

Do 17-18 lat

12

2

Podsumowanie

68

56

Przyznane wazari

19

11

Przyznane ippon

3

4

Łącza ilość walk 64


Wróć